A legegyszerűbben a már elkészült méret részelemeinek másolásával tudjuk a többi méretet létrehozni. Miután átmásoltuk az előző méretből, a következő értékeket kell átírni a részelemeknek a különböző mélységi méreteken.
5.1 Változtatások mélységi méretkülönbségnél:
- Másoljuk át az első, jelen esetben 86/270-es méret összes részelemét a már létrehozott 86/300-as mérethez.
- A különböző értékeket változtassuk meg. (A következő változtatások azonos magasságú, különböző mélységű fiókbelsőkre vonatkoznak csak!)
- Hátlap
- Méretek: A hátlap méretei nem változnak az előzőhöz képest, mivel csak a fiókbelső mélysége változik.
- Pozíciók: Egyedül a hátlap mélységi pozíciója fog változni. A kalkulációs táblázatban írjuk át az első értéket az aktuális mélység értékére. A kalkulációs táblázatban csak kattintsunk rá az első értékre és írjuk át. Figyeljünk, hogy a "szám" legyen kiválasztva értéknek.
- Méretek: A hátlap méretei nem változnak az előzőhöz képest, mivel csak a fiókbelső mélysége változik.
- Fenéklap
- Méretek: A fenéklap szálirányú, vagyis mélységi mérete fog megváltozni, a keresztirányú, szélességi mérete marad ugyanazon a dinamikus értéken. A száliránynál a hátlapnál látott módon kell átírni az első mértéket, vagyis a fiókbelső mélységét a jelenlegi értékre.
- Pozíciók: A fenék lap pozíciója nem változik egyáltalán, az előző mérethez képest.
- Fiók oldalak
- Méretek: A szálirányú méret, a magasság marad ugyanaz. A keresztirányú, hossz méretet kell átírnunk a jelenlegi mélységre. Itt nincsenek számolások, elég ezt a fix számot átírni a kalkulációs táblázatban.
- Pozíciók: Minden marad ugyanaz, az oldal pozíciói nem változnak az előző mérethez képest.
- Az anyagok nem változnak jelen esetben. A fiók oldalaknál csak a különböző magasságokban van más anyaga a káváknak.
- Itt is csinálunk legalább egy árazható alapelemet, ami megkaphatja magának az árazott anyagnak a nevét. Fontos, hogy ehhez a megfelelő anyagot rendeljük hozzá értelem szerűen. (300-as alapelemhez a 300-as fiktív anyagunkat kell hozzárendelni.
5.2 Változtatások magassági méretkülönbségnél:
Miután készen vagyunk az azonos magasságú fiókbelsőkkel, meg kell csinálnunk más magasságú változatokat is. Más magasságú fiókbelsőknél természetesen más értékeket kell módosítanunk.
- Érdemes az azonos mélységű már kész részelemeket átmásolni és azokat átalakítani, utána a többi mélységet az előző leírás alapján lehet létrehozni. A következő leíráshoz a példánkban a 140/270-es StrongBox fiókbelső részelemeit határozzuk meg, a 86/270-es részelemeket használva.
- Hátlap:
- Méretek: Értelem szerűen csak a szálirányt kell változtatni, vagyis a magasságát. Ez az esetünkben 124mm a 140 magas StrongBox-nál.
- Méretek: Értelem szerűen csak a szálirányt kell változtatni, vagyis a magasságát. Ez az esetünkben 124mm a 140 magas StrongBox-nál.
- Hátlap:
- Pozíciók: A hátlap pozíciója nem változik ebben az esetben.
- Fenéklap:
- Méretek: A fenék lap méretei nem változnak.
- Pozíciók: A pozíciók sem változnak ebben az esetben.
- Oldalak:
- Méretek: Az oldalak szálirányú, vagyis magassági méretét kell átállítanunk a jelenlegi magassági értékre. A keresztirányú, hossz méret marad ugyanaz.
- Pozíciók: A pozíciók maradnak ugyanazok.
- A korpusz anyagok nem változnak jelen esetben, a fiókkávának válasszuk ki a megfelelő (jelen esetben StrongBox 140-es) anyagot, amihez a megfelelő méretű textúrát szeretnénk hozzárendelni.
- Az árazható alapelemet itt is értelem szerűen az alapelemmel megegyező fiktív anyaghoz rendeljük.
Ezek után definiálni tudjuk az összes mélységet az alapján, ahogy a 6.1-es pontban olvashatjuk és minden magassági méret első eleménél használjuk a 6.2-ben olvasottakat.
Miután az összes alapelemet definiáltuk, nincs más hátra, mint létrehozni egy anyagcserét a rendszerünknek. Ide mindössze annyi anyagcsere választásra lesz szükségünk, ahány színben szeretnénk megjeleníteni a fiókbelsőnket, az összes anyagcserét ezeken belül fogjuk definiálni.
Kulcsszavak: #fiókrendszer #fiók részelem
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.