A fiókrendszer felépítése és alaplogikája
A fiókbelsőket a tulajdonságok korpusz oldalán tudjuk kiválasztani. Itt az alapbeállításokban meghatározott néven fognak megjelenni a fiókbelsők. Minden fiókbelsőnek van egy saját alapelem csoportja, ezt a csoportot kell az alapbeállításokban beírni a fiókbelső nevéhez.
A fiókbelsőket az alapelem csoporton belül tudjuk meghatározni. Az alapelemek listába fel kell vinni az összes lehetséges méretet egyesével és ezeken belül a részelemeknél definiáljuk az egyes méretek részeit és azok méretét, anyagát.
![]() |
A képen a Tandembox Antaro 500mm-es fiók részelemei láthatóak. Láthatjuk, hogy ott megtalálható minden elem külön, amit a fiók tartalmaz. Illetve láthatjuk azt is, hogy minden méret az alapelem listában megtalálható, amit ez a rendszer tartalmaz, mind mélységben, mind magasságban. |
Azt, hogy melyik fiókbelső kerüljön be a szekrénybe, azt a méretszűrés, illetve a fiókdoboz hely nagysága fogja eldönteni. A program az amúgy nem látható fiókdoboz hely alapelemet automatikusan kicseréli a kiválasztott fiókmegoldás fiókjára. Ez az alapelem megtalálható minden fiókos szekrénynél a fiókelő mögött. Ha nem található azon a méreten fiókdoboz, akkor a fiókelő mögötti rész üres lesz.
![]() |
Fiókdoboz hely a bútor editorban. Ez csak egy stilizált textúra, hogy lássuk mekkora lesz a fiókbelső a berendezésnél. |
![]() |
3 különböző méretű Tandembox az alapelem listában. Alul láthatjuk a méretszűrések beállításait a különböző méretekhez. Láthatjuk, hogy mindhárom dimenzióban van méretszűrés meghatározva, a képen csak a mélységben különböző fiókokat láthatjuk, de a magassági méretszűrés is fontos, hiszen a "K"-s méretnél már más méret van meghatározva ott. Ez a méret a bal oldalon látható fiókdoboz hely méretét nézi. |
Fiókkávák megjelenítése a berendezőben:
A fiókkávákat előszőr meg kell szerkeszteni az objektum editorban úgy, hogy a bal oldali káva a "normál front" stíluson legyen, a jobb oldali pedig az "1. normál front méretváltozaton".
Minden színben külön-külön el kell menteni a fiókkávákat, később ezeket az anyagcserében tudjuk választani. Az alapanyagok fix fiók minták csoportjában kell létrehozni ugyanolyan néven alapanyagot, amilyen néven az objektumot elmentettük.
|
|
Fiókkáva mentése Objektum editorban |
Alapanyagoknál ugyanazzal a névvel kell létrehozni az anyagok a fix fiók minták csoportba |
Ezt a mintát később a fiók oldal alapelemhez fogjuk anyagcserével hozzárendelni, a fiók oldal alapelemhez rendelt fiktív anyagot fogjuk erre a fix fiók mintára cserélni, így több színt is hozzá tudunk rendelni az oldalhoz.
A Fiókrendszer létrehozása oldalon bemutatjuk, hogyan lehet egy új rendszert létrehozni egy példán keresztül.
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.