Három oktatóvideóban mutatjuk be a Méretrendszer működését
Oktatóvideó I.
Oktatóvideó II.
Oktatóvideó III.
A méretrendszer teszi lehetővé, hogy a dinamikus bútoroknak mind a kezdő méretét, kezdő pozícióját, mind belső szerkezetét a felhasználó a saját igényei alapján beállíthassa.
- A méretrendszer különböző beállítható méreteknek és kapcsolóknak az együttesét jelenti.
- Ezeket egy grafikus felületen, különböző ábrák segítségével módosíthatja, nagyon egyszerűen.
- Első lépésként ki kell választanunk egy ábrát a listából.
- Megjelenik egy ábra a hozzá tartozó méretekkel, és beállítható kapcsolókkal.
- A méreteket átírhatjuk, a kapcsolókon változtathatunk.
- Az alkalmazom gombbal lehet ezeket rögzíteni.
- A rajz követi a változtatásokat. Ha az oldalról visszalépünk, az új méretrendszer lép érvénybe.
- A sablon mentés bekapcsolásával a méretek elmentődnek a jelenleg megnyitott méretrendszerbe az alkalmazom gomb megnyomása után.
Egyedi méretrendszer alkalmazása
- Amennyiben úgy jöttünk be erre az oldalra, hogy egy, vagy több bútor ki volt jelölve, akkor megjelenik az egyedi kapcsoló az alkalmazom gomb mellett.
- Ha ezt bekapcsoljuk, akkor az alkalmazom gomb megnyomása után, a változtatások csak a kiválasztott elem(ek)re lesznek érvényesek.
- Ha új ábrát szeretnénk megnyitni, akkor az ábra nevére kell kattintani, és a lista újra kinyílik.
- A rajz neve melletti a nézet mentése ikonnal a rajz épp aktuális nézetét tudjuk elmenteni.
Azok a méretek, amelyek a bútorok kezdő befoglaló méreteit és pozícióit befolyásolják, a már berendezett bútorokra csak akkor érvényesülnek, ha azt a bútor definiálásakor direkt beállítottuk. Ezt a bútor adatbázis\méretek oldalon tehetjük meg. Ilyenek pl. a gardrób szekrények. Az ezután bevitt elemek már az új méretrendszer szerint fognak megjelenni. A már berendezett bútorokra minden más, a belső szerkezetet befolyásoló átállítás visszamenőleg is hat.
- A komplett méretrendszer elmenthető és visszaolvasható. A mentés során állítható be, hogy melyik már elmentett méretrendszer legyen a kezdő.
Nem beállítható méretek
- Vannak bizonyos méretek, amelyek nem állíthatók be, csak kiolvashatók a rajzból. Pl. a munkalap-visszaállás.
- Olyan méretkombinációknál, ahol több részméret és a végösszeg külön is megadható, legalább egy részméretet nem beállíthatónak kell hagyni. Pl. megadható a teljes munkalap mélysége a falelállás és a bútormélység, ekkor az munkalap-visszaállást a program automatikusan számolja ki. Ha valaki ezt akarja átállítani, akkor a másik három méret egyikét kell megváltoztatnia.
- Ilyen maradék, nem beállítható méret a frontok magassági mérete is. A fiókelők magassági méretei viszont beállíthatók. Ha egy bútor csak fiókelőkből áll, akkor a magasság rendszerben nincs ilyen maradék (kiszámolt) méret, a felhasználónak kell figyelni a méretrendszer adatainak kitöltésékor a fiókok és a luftok megfelelő méreteire.
- Ezeket a az első (bútorméretek) rajzon állíthatjuk be. Az ábrán szereplő, csak fiókos elemeknél az alsó fiók direkt nem a fiókelő méretre van állítva, hanem az egy számolt érték. Ezért van eltolva a fölötte lévő méretnyíltól. Ha ezek az értékek (a számolt és a fiókelő méretek) nem egyeznek, a méretbeállításokban hiba van.
- Alapból 5 fiókelő méret állítható be. A programban szereplő bútorok fiókjai úgy lettek meghatározva, hogy az 1 ajtós 1 fiókos elem fiókelő mérete az F1 (normál fiók), az 1 normál fiók, 2 mély fiókos elemnél a mély fiók az F3, a 3 normál fiók, 1 mély fiókos elemnél a mély fiók az F4, a 2 egyforma mély fiók az F5, és az 5 fiókos szekrénynél a felső 3 az F1 és az alsó 2 az F2 méret. Ebből az is következik, hogy egy olyan méretrendszerben, ahol az alsó szekrényben 5 egyforma magasságú normál fiók van, ott az F3 és F4 illetve az F1 és F2 méreteknek meg kell egyezniük.
Kulcsszavak: #méretrendszer #sablon mentés #egyedi méretrendszer #fiók magasság #fiókelő #fiók méret #f1 fiók méret
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.