Videóinkban végigmegyünk a bútor adatbázis azonosítás oldal beállítási lehetőségein.
1. videó
2. videó
A kiválasztott bútor alapadatait állíthatjuk be.
- Megváltoztathatjuk a bútor nevét, megjegyzését.
- A név változtatásával párhuzamosan a fájl neve is megváltozik.
- A fájl név mindig azonos a névvel, kivéve egy karaktert a / jelet. Ugyanis ezt fájl névben nem lehet alkalmazni, habár ezt a jelet sokan előszeretettel használják a bútor megnevezésében, kódjában. Emiatt ezt automatikusan lecseréli a program egy, a fájlnévben is alkalmazható ritka karakterre (¤).
Típus
- Megadhatjuk a kiválasztott elem típusát. Megjelenítéskor a nézetben e típusok alapján dönthető el, hogy az adott elem látható lesz-e.
Irányultság
- Semleges: Nincs nyitási irány. Kihúzható, illetve kétajtós frontoknál használatos főleg. Nyitásirány nem változtatható, a fogantyút bárhova helyezhetjük a fronton.
- Balos: Csak bal oldalon nyitható a front.
- Jobbos: Csak a jobb oldalon nyitható a front.
- Balos-jobbos: Nyitásirány változtatható. A berendezőben a fogantyú pozíciója a nyitásiránytól függően változtatható.
- A beállítás a méretezett rajzon és a gyártásnál is számíthat.
Alkalmazás
- Behelyezhető: Ebben az esetben meg fog jelenni a berendezőben, alul a listában
- Méretezhető: A méretezett rajzon ki lesz írva a mérete
- Listába: A bútor bekerül az elem-és árlistába
- Gyártásba: A bútor a gyártás-előkészítőben is megjelenik
- Rajzon nem jelenik meg: A méretezett rajzon nem fog megjelenni
- Rajzon összevonható: Beállítható az adott elem méretrajza, hogy bizonyos oldala ne legyen kirajzolva amennyiben mellette is egy ilyen fajta bútor van; ilyen például a munkalap, viszont meg kell határozni szám szerint azt a bal és jobb oldalt ami így fog viselkedni hogy melyik élnek mi a száma azt a méretezett rajzoknál található összeolvadó elemek tesztje gombbal:
- A falat kikapcsolja: az épp aktív -régi típusú, mélység nélküli- falat ki fogja kapcsolni ha lerakjuk a bútort. Jellemzően a kiegészítők között levő ajtók és ablakok ilyenek, amik használják az új fal-mechanizmust.
- Kényszercsatolás: ezt olyan elemeknél érdemes bekapcsolni, amit úgymond a falba akarunk építeni, és szeretnénk hogy a hozzá csatolt falak az alap bútor mozgatása esetén is fel tudják venni a megfelelő méretet, "kitöltsék" az adott oldalt.
- Az elemek gyűjtő vagy összevonható kategóriába is sorolhatók. Ezek a folyóméteres elemek, pl. munkalap, párkányléc stb. kezelésére szolgálnak. Minden összevonható elemhez, egy már előtte definiált gyűjtőt kell választani, amiben majd a méretei összevonódnak. Listázáskor csak ez a gyűjtő fog megjelenni a listában.
Díszléc bázispontok
- Itt állítható be, hogy a díszlécek (párkányléc, fénytakaró) stb. behelyezésekor az adott bútoron hol jelenjenek meg a fehér pontok (bázispontok), amikhez azok köthetők.
- A két képen a szekrény alul -és felülnézeti ábráját láthatjuk.
- Kijelölhetjük a sarkokat, az osztósíkok metszetét, illetve az osztósíkok széleit bázispontnak
- Bármely változtatás érvényesítéséhez a módosítás gombot meg kell nyomni, kivéve a bázispontok másolás utáni, egy másik elembe való beillesztése.
- A gombbal minden bázispont kijelölést törölni tudunk.
- Ha bekapcsoljuk a gombot, akkor az utána kiválasztott bázispontok az alulnézeti ábrán szimmetrikusan kiválasztódnak a felülnézeti ábrán is.
- A gombokkal tudunk bázispont kiosztásokat másolni és beilleszteni más bútorokra.
- A módosítás gomb mellett található import ikon egy új keretet nyit meg, amiben bútorokat importálhatunk. Itt a listában a .but kiterjesztésű fájlokat találjuk. Ezek közül válasszuk ki a beimportálandókat, akár egyszerre többet is. Amennyiben a bútorhoz előzőleg .dat fájl is lett mentve, akkor az adatbázis információk is (méretek, árak stb.) beimportálódnak.
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.